Криголам “Сибір” на металобрухт!!

Атомний криголам Сибір на металобрухт, здійснить перехід на судноремонтний завод Нерпа (СРЗ, філія АТ Центр судноремонту "Зірочка", р. Снежногорск, Мурманська область) для подальшої утилізації.
Перший заступник директора і головний інженер ФГУП Атомфлот Мустафа Кашка повідомив журналістам, що криголам повністю готовий до утилізації. Згідно з укладеним контрактом з СРЗ Нерпа, протягом 2017 року буде виконана робота по демонтажу реакторної установки.
Принципово важливо: проект самої утилізації був суттєво доопрацьований, спочатку мова йшла про утилізацію судна як такого цілком, вартість його перевищувала 1,7 млрд рублів, розповів Кашка. За його словами, за ініціативою працівників Атомфлота була суттєво змінена й сама структура робіт, змінений проект, вартість робіт значно знижена майже на 700 млн рублів, зрозуміло, що майже мільярд-це економія коштів
Після виїмки реакторної установки Атомфлот проведе конкурсні процедури для реалізації криголама на металобрухт (вага криголама складає близько 20 тис. тонн). За оцінкою Кашки, виручка підприємства у такому разі може скласти близько 100-150 млн рублів. Ми сподіваємося, що це буде заділ для наступної утилізації судна, додав він.
На Атомфлоте розраховують на прикладі Сибіру показати, що утилізація криголамів не вимагає таких великих грошей, порівнянна з заробітком криголама за 3-4-5 місяців і займає нетривалий час.
Після 2020 року Атомфлот утилізує атомні криголами Арктика і Росія, які експлуатувалися з 1975 і 1985 року відповідно. В даний час ці криголами виведено у холодний відстій.
Кашка нагадав, що ім'я Сибір успадкував перший серійний атомний криголам ЛК-60, закладений у травні 2015 року на ТОВ " Балтійський завод-суднобудування в Санкт-Петербурзі.
Як повідомлялося, СРЗ Нерпа визнаний переможцем аукціону на право утилізації атомного криголама Сибір. Початкова (максимальна) ціна контракту становила 835 млн 66 тис. рублів, Нерпа запропонувала за виконання контракту 785 млн рублів.
Згідно конкурсної документації, переможець аукціону в термін до 30 листопада 2017 року виконає роботи по вивантаженню паропроизводящей установки атомного криголама Сибір. Після інсталяція буде розміщена в пункті довготривалого зберігання реакторних відсіків у Сайда-губі.
Сибір відноситься до криголамам другого покоління. Він був побудований на Балтійському заводі, прийнятий в експлуатацію 28 грудня 1978 року. Довжина атомохода становить 148 метрів, ширина - 30 метрів, дедвейт 23 тис. тонн. Пропульсивная потужністю 54 МВт.
Атомний криголам Сибір повернувся з останнього рейсу в 1992 році, з 1993 року судно було законсервовано. У 1996 році пройшла операцію з вивантаження ядерного палива. Напрацювання реакторної установки склала близько 100 тис. годин і не продовжувалася. В грудні 2014 року Росатом прийняв рішення про виведення Сибіру з експлуатації.
Зараз на Балтійському заводі за контрактом з держкорпорацією " Росатом будується головний атомний криголам Арктика проекту 22220. Криголам заклали в листопаді 2013 року, термін його здачі — грудень 2017 року. Балтійський завод побудує три атомних криголама проекту 22220. Серійний криголам Сибір був закладений 26 травня 2015 року, восени нинішнього року планується закласти другий — Урал.

Comments are closed.