Тижневий огляд цінової кон’юнктури світового ринку сталевого брухту за 14-21 грудня

Минулого тижня попит на ключових ринках збуту дещо підвищився. При цьому рівень активності суттєво відрізнявся в залежності від регіону.
Імпортери Туреччини значно активізувалися на тлі необхідності поповнення виснажених складських запасів. До того ж покупці відчувають необхідність у контрактування матеріалу на другу половину січня. Однак успішна диверсифікація джерел надходження брухту дозволила їм уникнути істотного подорожчання брухту. Так змішана партія матеріалу, що складається з 35 тис. тонн HMS 1&2 (80:20) і 5 тис. тонн P&S, була реалізована за 393 $/т cif. У той же час брухт марки bonus був проданий за 406 $/т cif. Трейдери не мають наміру відступати від ценоповышательной тактики, навіть незважаючи на слабкий попит в сегменті довгого прокату. І причиною такої наполегливості є падіння показників ломосбора і зростання цін на внутрішніх ринках країн.
На внутрішньому ринку Росії намітилися ознаки розвороту цінового тренда через зниження поставок і поступового скорочення запасів у комбінатів. Так вартість брухту 3А в Центральному регіоні залишилася незмінною і складає 9000-9950 руб./т cpt. На Уралі котирування зросли до 8500-9500 руб./т cpt.
На внутрішньому ринку Італії котирування зросли в середньому на 8-13 $/т в зв'язку з скороченням пропозиції матеріалу. Однак, поповнивши запаси до прийнятного рівня, покупці знову пішли з ринку. При цьому передбачається, що затишшя в сегменті брухту триватиме до закінчення першої половини січня. Зараз вартість брухту марки Тигпіпдѕсоставляет 365-378 $/т cpt, Shredded – 431-438 $/т cpt, а Busheling – 431-444 $/т cpt.
На ринку Азії ціни рухаються вгору. При цьому якщо японські експортні котирування збільшилися на $12 під впливом зростання закупівельних цін з боку найбільшого споживача сировини на внутрішньому ринку Японії (TokyoSteel), то зростання цін в Тайвані був обумовлений скороченням пропозиції з боку американських постачальників і намітилося пожвавлення в сегменті довгого прокату. Так останні операції з трейдерами США укладалися за 368 $/т cif Тайвань за брухт HMS 1&2 (80:20).
Таким чином, на світовому ринку помітно пожвавлення динаміки цін. Проте, як і раніше слабкий попит на прокат створює серйозні перешкоди до збереження позитивного тренда на протязі тривалого часу.
 
Юрій Добровольський,
Проект «Delphica»
 
ДОВІДКА
Інформаційний портал Delphica розроблений фахівцями «Агенція індустріального розвитку» в партнерстві з компанією ДП «Укрпромзовнішекспертиза».
Одним з основних напрямків нашої діяльності є аналітичні дослідження ринків і широкий спектр консалтингових послуг у секторах сталі і металургійної сировини. Такі роботи забезпечують наших клієнтів детальною інформацією про поточний стан ринків, містять прогнози їх розвитку на певну перспективу, допомагають визначитися зі стратегією і напрямком розвитку бізнесу.
Контакти: Україна, 04053, м. Київ, вул. Артема, 60, тел. +38 044 4844368,
E-mail: press-center@delphicasteel.com, www.delphicasteel.com

Comments are closed.