Україна може стати примітивним сировинним експортером

На внутрішньому ринку є дефіцит брухту чорних металів, стверджують виробники.
Керівництво України не думає про національних економічних інтересах, і країна ризикує перетворитися на експортера металобрухту отриманого від демонтажу ще працюючих заводів. Так вважає генеральний директор меткомбінату "Запоріжсталь" Ростислав Шурма.
Топ-менеджер піддав критиці рішення Міністерства економічного розвитку і торгівлі про затвердження балансу брухту чорних металів на 2016 рік на рівні 1,1 мільйона тонн металобрухту. Шурма звернув увагу на те, що на внутрішньому ринку існує великий дефіцит цієї сировини.
Наш комбінат відчуває це на собі, як ніхто інший: весь минулий рік ми відпрацювали з мінімальними залишками – на межі зупинки. На початку 2016 року ситуація ускладнилася ще більше. По факту січня-лютого ми бачимо, що заготівля брухту впала в 2 рази в порівнянні з рівнем минулого року. У той же час, виробництво сталі в лютому 2016 року – на 25% вище рівня лютого минулого року, – написав він на своїй сторінці в Facebook.
На думку Шурми, в Україні складається парадоксальна ситуація: Якщо найближчим часом якийсь з меткомбінатів скоротить виробництво через брак металобрухту, а при цьому замість продукту з високою доданою вартістю – холодного або гарячого прокату – з країни повним ходом буде експортуватися примітивне сировина – брухт. Просто геніальна економічна політика! Шурма також звернув увагу на те, що завтра уряд замість того, щоб, нарешті, змусити Укрзалізницю боротися з корупцією і працювати над підвищенням операційної ефективності, може прийняти фінансовий план держмонополії, який передбачає індексацію вантажних залізничних тарифів на 15%. Він підкреслює, що дане рішення може бути прийнято без отримання відповідного висновку Державної регуляторної служби.
Цікаво, чи почне чинне керівництво країни хоч колись думати про національних економічних інтересах? Надії з кожним днем залишається все менше З таким підходом Україна найближчим часом буде точно експортувати один металобрухт, але вже отриманий від демонтажу поки ще працюючих заводів, – резюмував Шурма.
Нагадаємо, 1 березня МЕРТ затвердив баланс лому чорних металів на 2016 рік зі збереженням високого рівня експорту металобрухту у розмірі 1,1 мільйона тонн, незважаючи на заклики металургійних підприємств і регіональних депутатів обмежити вивезення стратегічної сировини з-за його нестачі на внутрішньому ринку.

Comments are closed.