Залізна руда і нафту досягли рівнів фінансової кризи 2008/2009

Нафта, залізна руда та вугілля зараз знаходяться на ціновому рівні часів початку фінансової кризи 2008/2009 років, сигналізуючи не тільки про надлишок видобутку сировини, але і слабкості світової економіки, як вважають аналітики.
Сировина є особливо чутливим до добробуту світової економіки. Нафта і вугілля – це важливі джерела енергії, що використовуються для виробництва сталі, а залізна руда – основна сировина. Ціни на залізну руду впали до 69 доларів за тонну на тлі зниження зростання попиту на найбільшому ринку, Китаї.
Ціни на нафту впали майже вдвічі порівняно з червнем до трохи вище за 60 доларів за барель, що на вугільному ринку ф'ючерсні контракти впали нижче 70 доларів за тонну до рівня, порівнянного зі спадом в 2007-2009 роках.
Спочатку аналітики вважали, що це може бути пов'язано із зростанням видобутку сировини, а також енергоефективність виробництва та використанням поновлюваних джерел енергії. Проте з часом стало очевидно, що значне охолодження попиту в країнах з економікою, що розвивається, а також триває застій у розвинених країнах, є основною причиною, особливо після заяви ОПЕК про небажання скоротити видобуток нафти для підтримки її ціни.
Попит на нафту з боку США, Китаю чи Європейського Союзу приводить в рух ціни, але європейські економіки досі не можуть оговтатися від кредитної кризи 2008/2009 років, лише економічне зростання в Сполучених Штатах і Китаї допомагає стабілізувати ціни на нафту. Але в цьому році економіка Китаю показала ознаки охолодження. Залізна руда розглядається в якості ключового датчика стану економіки Китаю, який на сьогоднішній день є найбільшим виробником сталі у світі.

Comments are closed.