Єврокомісія запропонувала обмежити експорт металобрухту

Лис 17, 2021 Новини

Європейська комісія 17 листопада 2021 року оприлюднила низку пропозицій щодо зміни правил поводження з відходами, які стосуються зокрема експорту металобрухту за межі Євросоюзу.

Зокрема, Єврокомісія пропонує заборонити експорт усіх відходів, у тому числі й металобрухту з Євросоюзу до країн, які не входять до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Як зазначили в ЄК, ЄС щорічно експортує близько 33 млн т відходів, половина з яких прямує до країн, що не входять до ОЕСР, що «привело до збільшення забруднення, пов'язаного з неналежним поводженням з деякими з цих відходів у багатьох країнах призначення». Згідно з пропозицією Єврокомісії, поставки відходів у такі країни будуть можливі лише в тому випадку, якщо вони прямо повідомлять ЄС про свою готовність приймати відходи з ЄС і зможуть продемонструвати здатність переробляти їх "екологічно стійким чином".

При цьому Єврокомісія залишає за собою право призупиняти експорт відходів, якщо немає гарантій того, що переробка є стійкою. Як результат цих обмежень у ЄС може зрости обсяг відходів, які потребують переробки усередині блоку, констатували в ЄК. У той же час у промислових підприємств не повинно виникнути труднощів з переробкою додаткових обсягів чорних металів, кольорових металів і паперових відходів, які складають найбільшу частку відходів, що експортуються з ЄС.

« відходи (сталіварна, алюмінієва, мідна та паперова промисловість), вже переробляють значні обсяги та мають можливість впоратися з додатковими обсягами в межах ЄС. Багато галузей також планують інвестиції для збільшення використання відходів у своїх виробничих процесах, що є ключовою особливістю їхньої стратегії декарбонізації”, - зазначили в ЄК.

Євросоюз є найбільшим експортером металобрухту у світі. За підсумками 2020 року ЄС експортував 17,4 млн. т брухту чорних металів.

Нагадаємо, Міністерство економіки України ініціювало підвищення експортного мита на металобрухт до 200 євро/т.

Раніше Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" звернулося до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням підтримати позицію гірничо-металургійного комплексу і розглянути можливість якнайшвидшого введення тимчасової заборони на експорт металобрухту з 2 до 3 років. виступив і «Укртрубопром». 

Електростелеплавильний комплекс «Інтерпайп Сталь» також звернувся до Шмигалю з проханням розглянути введення тимчасової заборони. Арселор Міттал Кривий Ріг. також підтримав звернення.

Європейська Бізнес Асоціація також закликала Кабмін заборонити експорт металобрухту.

За матеріалами:UAProm

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *