На «Інтерпайпі Сталі» розповіли, як вирішують проблему відтоку кадрів через мотиваційні програми

Лис 16, 2021 Новини

Близько 50 співробітників «Інтерпайп Сталі» взяли участь у програмі горизонтального розвитку персоналу «Майстерність без кордонів»

Програма допомагає уникнути відтоку висококваліфікованих робочих кадрів. Через неї пройшла десята частина всього виробничого персоналу заводу, більшість – . висококваліфіковані робітники-металурги.

Про це йдеться у статті «Навколо світу: Як українські металурги запускають заводи за кордоном» видання «Фокус».

«У якийсь момент ми зіткнулися із систематичною практикою хедхантінгу (переманювання) наших найкращих фахівців з боку компаній-конкурентів, причому співробітники виїжджали на аналогічні позиції до Чехії чи Казахстану, – зазначив керівник проектів «Інтерпайп Сталі», який працює на заводі з його запуску, Андреа Мік'єлан. – Ця проблема, як і раніше, актуальна, адже підготовка висококласного фахівця – процес тривалий та витратний, а тому завдання утримати кваліфікований персонал стоїть дуже гостро не лише в Україні, а й у всьому світі. І конкурентна перевага лідера полягає в його здатності створювати для своїх співробітників привабливі мотиваційні програми.

«Наші сталевари, оператори машини безперервного лиття заготовок (МНЛЗ), ковшові, інженери автоматизованих систем управління виробництвом (АСУП), слюсарі-ремонтники та майстри – профі у своїй справі. Вони навчалися та працюють на обладнанні італійської компанії Danieli – світового лідера у проектуванні та будівництві металургійних ліній та заводів. Спільно з Danieli ми запустили міжнародний проект, який допомагає нашим співробітникам розвивати їхні професійні компетенції та рости в особистісному плані. Додатковий плюс – вони беруть участь у запуску сучасних ліній, тому стикаються з нетривіальними завданнями та переймають корисний досвід і для нашого виробництва, – додала бізнес-партнер з персоналу «Інтерпайп Сталі» Дарія Матова.

На заводі є внутрішній відбір та підготовка співробітників до участі у проекті. Крім професійних знань, важливим є високий рівень soft skills і знання англійської. За потреби спеціаліст проходить додаткову підготовку з вивчення технічної та розмовної англійської мови або освоює навички суміжної спеціальності. Страховкою, мобільним зв'язком, комфортним житлом та постійним онлайн-супроводом учасників проекту також забезпечує «Інтерпайп Сталь». Кожен учасник проекту отримує додатковий дохід.

«Проект реалізується з кінця 2018 року і зупинявся під час жорстких карантинних обмежень, – розповідає Андреа Мік'єлан. – І якщо спочатку в ньому брало участь лише п'ять спеціалістів, то на даний момент 21 людина перебуває у закордонному відрядженні. Ми пишаємося тим, що наші технічні фахівці різних професій зарекомендували себе з кращого боку. з кожним роком ми отримуємо все більше запитів від партнерів, які високо цінують їхню експертизу. Але для нас важливо і те, що так вони отримують і додаткову мотивацію, і можливість ознайомитися з іншими країнами і розширити свій кругозір. в тому числі В'єтнамі, Туреччини, Хорватії, М'янмі, і продовжує розширюватися.

«Моя особиста мотивація – зробити все для розвитку людського капіталу компанії, створивши відмінну команду технічних фахівців, – додав Андреа Мік'єлан. – Дев'ять років я пліч-о-пліч працюю з українськими технічними фахівцями і знаю їхній потенціал. Для мене важливо, що наші хлопці мають можливість рости та розвиватися як фахівці та особистості, що вони можуть легко замінити будь-якого запрошеного з-за кордону експерта. Ми продовжимо доводити, що найкращі, адже справжня майстерність не має меж!».

«Інтерпайп» – українська промислова компанія, виробник безшовних труб та залізничних коліс. Продукція компанії постачається більш ніж у 80 країн світу через мережу торгових офісів, розміщених на ключових ринках СНД, Близького Сходу, Північної Америки та Європи. У 2020 році «Інтерпайп» реалізував 662 тис. т готової продукції, у тому числі – 192 тис. т залізничної продукції. Продаж залізничних продуктів здійснюється під брендом KLW.

В «Інтерпайп» працюють 11 тис. Співробітників. 2020 року компанія перерахувала до бюджетів усіх рівнів 2,54 млрд. грн.

За матеріалами:UAProm

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *