Ціни на металобрухт на світовому ринку впали до найнижчого рівня за останні 11 місяців

0 Comments

Попит на ринку металобрухту традиційно коливається, оскільки найбільші покупці зазвичай здійснюють закупівлі «хвилями» тривалістю близько двох-трьох тижнів, а потім знижують активність на наступні місяць-півтора. В даний час як раз прийшов час чергового «мертвого сезону». При цьому, ніхто з основних гравців не планує на найближче майбутнє відновлення закупівель. Металургійні компанії скорочують випуск з-за економічного спаду і зменшують ціни. Внаслідок цього вони намагаються не створювати запасів дешевшає на очах сировини. За останні півтора місяця котирування на металобрухт на основних ринках знизилися на $40-50 за т і продовжують падіння.
Турецькі компанії в другій половині жовтня приступили до обережним закупівель брухту. Однак при цьому вони успішно збивають ціни. Незважаючи на підвищення курсу євро по відношенню до долара європейські трейдери, як і раніше ведуть демпінгову політику, прагнучи компенсувати за рахунок експорту падіння попиту на внутрішньому ринку. Вартість європейського матеріалу HMS № 1&2 (70:30) при поставках до Туреччини опустилася до $410 за т CFR і менше. Більш якісний брухт (80:20) пропонується по $425-435 за т CFR, причому, на ці умови доводиться погоджуватися не тільки європейським, але й американським постачальникам.
У США внутрішні ціни на металобрухт, трималися на відносно постійному рівні протягом останніх п’яти-шести місяців, з-за погіршення експортної кон’юнктури пішли вниз. Місцеві аналітики очікують у листопаді здешевлення основних сортів брухту на $10-30 за т. Деякі заводи виставляють замовлення на HMS № 1 на рівні близько $385 за т з доставкою.
У жовтні американські експортери практично втратили не тільки турецька, але і східноазіатський ринок. Далекосхідні компанії різко скоротили закупівлі металобрухту за кордоном, віддаючи перевагу менш якісний, але набагато більш дешевий місцевий матеріал. Залишилися на ринку, гравці ведуть успішну гру на пониження. Зокрема, корейська компанія Hyundai Steel закупила велику партію американського матеріалу HMS № 1 з поставкою в листопаді на $455 за т CFR – на $40 за т дешевше, ніж місяцем раніше. В цілому великотоннажні партії такого брухту пропонуються в країни регіону по $465-480 за т CFR, але особливого інтересу у покупців вони не викликають. Вартість аналогічного матеріалу при поставках в контейнерах впала до $420-425 за т CFR Тайвань. У Південно-Східній Азії попит на американський металобрухт практично нульовий.
Різко подешевшав лом в Китаї. Якщо в кінці літа матеріал, еквівалентний HMS № 1, деколи обходився місцевим заводам більш ніж в $600 за т з доставкою, то тепер найбільші заводи в східних провінціях зменшили закупівельні ціни до $520-535 за т, а деякі підприємства і до близько $500 за т з доставкою. Котирування на готовий прокат в Китаї продовжують падати, так що очевидно, що і брухт ще знизиться. Деякі китайські компанії виявляють інтерес до імпорту металобрухту, але повідомляють про готовність купувати цей матеріал не дорожче $400-410 за т CFR.
В Японії внутрішні ціни на металобрухт з початку вересня також впали приблизно на 20%, вперше за останні 12 місяців знизившись до менш 30 тис. ієн (близько $385) за т з доставкою. На місцевому ринку зараз немає недоліку в ломе, а от з його збутом японські компанії відчувають певні проблеми.
Судячи з усього, спад на світовому ринку металобрухту вже близький до свого «піку». Про це, зокрема, говорить певна цінова стабілізація на турецькому ринку. Металургійні компанії в Азії, в останні кілька тижнів не вдавалися до широкомасштабних закупівель по імпорту, напевно, витратили більшу частину своїх запасів сировини. Але поки світовий ринок сталі знаходиться в депресивному стані, найкраще, на що можуть розраховувати постачальники металобрухту ? це призупинення падіння. Час для зростання настане не раніше грудня.
Віктор Тарнавський, Rusmet.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *